Brytyjskie wyścigi konne obawiają się strat po kontroli przystępności

wyścigi

Przedstawiciele wyścigów konnych obawiają się, że kontrole proponowane przez Gambling Commission mogą stanowić poważne zagrożenie dla finansów wyścigów konnych. Brytyjskie wyścigi konne mogą tracić nawet 60 milionów funtów rocznie, jeśli zostaną wprowadzone nowe kontrole przystępności dla graczy.

Przedstawiciele wyścigów wystosowali list skierowany do parlamentarzystów, wzywający ustawodawców do wywarcia nacisku na Gambling Commission, aby ponownie przemyślała swoje propozycje.

Gambling Commission rozważa możliwość wprowadzenia kontroli przystępności cenowej dla klientów, którzy ponoszą straty nawet do 100 funtów miesięcznie.

Istnieje obawa, że takie zabiegi doprowadzą graczy do zmniejszenia kwoty, którą stawiają na wyścigach, lub zwrócenia się do nielicencjonowanych operatorów zakładów, którzy nie egzekwują takich ograniczeń.

Z listu wynika, że zakłady na wyścigi konne są oparte na umiejętnościach i powinny być traktowane inaczej niż hazard w stylu kasynowym, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że spowoduje on problem z hazardem.

List jest niepodpisany, ale według gazety Guardian został sporządzony za zgodą wysokich rangą postaci brytyjskich wyścigów konnych. Uważa się, że 59 brytyjskich torów wyścigowych wyśle list do swoich posłów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.