Brak powiązania między hazardem a reklamą

Po wprowadzeniu „Dekretu godności”, czyli zakazu reklamy gier hazardowych we Włoszech, operatorzy walczą o zablokowanie nowego prawa.

Badanie problemu hazardowego zlecone przez Agenzia delle Dogane e dei Monopoli (AAMS) stwierdziło, że 80,7% graczy nie jest zmotywowanych do uprawiania hazardu za pomocą reklam.

Dane te wywołały kolejną falę krytyki wobec zakazu reklamy we Włoszech od lokalnego stowarzyszenia handlowego Logico.

[quote style=”1″ author=””]”Badanie pokazuje, że środki wprowadzone Dekretem Godność nie są skuteczne w zwalczaniu problemu z hazardem, jeśli mniej niż 1/5 graczy zostało przyprowadzonych do hazardu poprzez reklamę”[/quote], powiedział prezes LOGiCO Moreno Marasco.

[quote style=”1″ author=””]”Reklama ma ograniczoną wagę w wyborze konsumenta. To te same dane pokazują, że ograniczenie oferty hazardu lub zakazanie reklamy nie ma znaczącego wpływu na redukcję problemu z hazardem.”[/quote]

Marasco powiedział, że zakaz reklamy tylko zaciera granice między licencjonowanymi i nielicencjonowanymi operatorami.

Badanie przeprowadzone przez włoską agencję ochrony zdrowia Istituto Superiore della Sanità (ISS) było największym badaniem hazardowym we Włoszech i pierwszym badaniem epidemiologicznym tego rodzaju, przeprowadzonym wśród kilku grup na wszystkich poziomach włoskiego społeczeństwa.

Okazało się, że 18,4 miliona Włochów, czyli 36,4% populacji, grało co najmniej raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Spośród nich, 13 milionów Włochów zostało scharakteryzowanych jako gracze społeczni i nie zagrożeni uzależnieniem od hazardu, podczas gdy dwa miliony są klasyfikowane jako „niskie ryzyko” rozwoju problemu hazardu.

1,5 miliona osób, które udzieliło odpowiedzi, mogłoby zostać sklasyfikowane jako hazardziści wysokiego ryzyka, jednak tylko 13 000 z nich uznano za kompulsywnych i potrzebujących profesjonalnej pomocy.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *