Blokowanie stron hazardowych czas zacząć…

Od 1 lipca strony z Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą będą blokowanie przez dostawców usług internetowych w Polsce. Kilka tygodni temu informowaliśmy, że pierwsze kroki w tym kierunku podjęła Vectra. Od wczoraj na takie problemy skarżą się również klienci PLAY.

W przypadku Vectry blokady okazały się jedynie testami przed 1 lipca. Kilka dni temu Tomasz Bisewski na Twitterze informował, że dostawca internetu ponownie uniemożliwiał dostęp do stron, które znalazły się w spisie na hazard.mf.gov.pl. Jak okazało się dzień później, wszystko wróciło do normy (prawdopodobnie kolejne testy).

Drogą Vectry podążyła firma PLAY, która od wczoraj uniemożliwia swoim użytkownikom dostanie się na strony z Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą (na tą chwilę w rejestrze znajdują się 342 domeny). Po próbie wejścia na takie serwisy jak Unibet, Bet-at-home, czy Marathonbet otrzymujemy komunikat, że „dana witryna jest nieosiągalna”. Jak na razie nie udało nam się dowiedzieć, czy jest to tylko działanie testowe, czy już początek blokowania stron z rejestru.

Zarejestruj się w Fortunie i odbierz PIERWSZY ZAKŁAD BEZ RYZYKA 100 PLN

2 thoughts on “Blokowanie stron hazardowych czas zacząć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.