Blokowanie nielegalnych bukmacherów – głos dostawców internetu

Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych od 1 lipca 2017 roku zablokowany jest dostęp do stron internetowych uznanych przez Ministerstwo Finansów za nielegalne. W większości dotyczy to serwisów bukmacherskich online. – Jesteśmy przygotowani do sprostania nowym przepisom i będziemy je respektować – zapewniają w rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl stacjonarni i mobilni dostawcy internetu.

W rozmowach z Wirtualnemedia.pl dostawcy internetu, na których w świetle nowych przepisów ciąży obowiązek blokowania domen znajdujących się na liście MF są bardzo oszczędni w słowach.

Żaden z zapytanych operatorów nie podjął się oceny wprowadzonego właśnie prawa, zabrakło też odpowiedzi na pytania związane z popularnością zakładów bukmacherskich w konkretnych sieciach.

UPC Polska jako dostawca usługi dostępu do internetu od 1 lipca br. ma prawny obowiązek blokowania stron widniejących w rejestrze znajdującym się na stronie Ministerstwa Finansów – przyznaje Michał Fura, rzecznik prasowy UPC Polska. – Zgodnie z obowiązującym prawem musimy też przekierować każdego użytkownika, który zechce połączyć się ze stroną wykazaną w rejestrze, na stronę Ministerstwa Finansów dedykowaną ustawie hazardowej. Jesteśmy odpowiednio przygotowani do zastosowania nowych regulacji. Nie dysponujemy niestety danymi dotyczącymi popularności platform hazardowych wśród naszych klientów.

W podobnym duchu wypowiadają się Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska oraz Marcin Gruszka z Play. Zgodnie z ich zapewnieniami obie firmy są technicznie przygotowane do zastosowania nowych przepisów dotyczących hazardu w internecie i będą na bieżąco reagować na blokady ujęte w rejestrze publikowanym przez resort finansów.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/serwisy-bukmacherskie-nielegalne-blokowane-od-1-lipca-2017-bedziemy-respektowac-przepisy

Zarejestruj się w Fortunie i odbierz PIERWSZY ZAKŁAD BEZ RYZYKA 100 PLN

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *