Bitwa o legalizację bukmacherki sięgnęła Kongresu

Dwóch kongresmenów z New Jersey złożyło w Izbie Reprezentantów projekt ustawy legalizującej zakłady bukmacherskie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Kongresmeni Frank LoBiondo i Frank Pallone Jr. ogłosili we wtorek, że ponownie złożyli projekt ustawy legalizującej zakłady sportowe w USA. Pogłoski, jakoby tego typu przepisy miały wejść w życie pod koniec ubiegłego roku, okazały się tylko plotkami. Zakłady bukmacherskie na wydarzenia sportowe wciąż są nielegalne na terenie Stanów Zjednoczonych, z wyjątkiem Nevady.

Jak sprawa wygląda pod kątem prawnym? PASPA, czyli obecnie obowiązująca ustawa hazardowa, weszła w życie w roku 1992 i zakazała organizacji zakładów sportowych w większości stanów. W jakimś zakresie bukmacherka jest legalna w stanie Nevada, ale nigdzie indziej.

Jak to w USA bywa, mimo tego, że ustawa mówi jasno, że „nigdzie indziej”, to trzy stany oferują zgodnie z prawem i w pewnym zakresie zakłady bukmacherskie. Są to Delaware, Montana i Oregon. Co dała taka prohibicja? American Gaming Association wyliczyło, że rokrocznie setki miliardów dolarów jest stawiane w nielegalnych zakładach.

Podchody dwóch kongresmenów Franków nie są ani pierwszą ani z pewnością ostatnią próbą zrobienia porządku w tej dochodowej branży. Jak tym razem to się skończy? Jak świat światem, optymiści w takich kwestiach przymierają głodem. Albo zmieniają branżę.

źródło: yogonet

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *