BGC wzywa do ponownego otwarcia branży hazardowej po zamknięciu

Rada ds. Zakładów i Gier (BGC) nalega, aby detaliczne sklepy bukmacherskie i kasyna mogły zostać ponownie otwarte, gdy Wielka Brytania zacznie wychodzić z ostatniej blokady krajowej.

Ponad 44 000 osób w Wielkiej Brytanii jest zatrudnionych w sklepach bukmacherskich i kasynach, a BGC argumentuje, że firmy te są przygotowane do wspierania ożywienia gospodarczego po zamknięciu i muszą otrzymać taką samą możliwość ponownego otwarcia, jak innym sektorom.

W przypadku sprzedawców zakładów bukmacherskich organ stwierdza, że ​​ponowne otwarcie powinno nastąpić równolegle z nieistotnymi sprzedawcami detalicznymi, takimi jak sklepy z odzieżą, podczas gdy kasyna powinny zostać ponownie otwarte wraz z branżą hotelarską, taką jak restauracje, puby i kluby.

„Ponieważ szczepionka jest nadal rozpowszechniana, a kraj zaczyna wychodzić z blokady, ważne jest, aby firmy były w stanie skutecznie planować ponowne otwarcie”

– zauważył Michael Dugher, dyrektor naczelny Rady ds. Zakładów i Gier.

„Ministrowie muszą od początku jasno określić, jak będą wyglądać najbliższe miesiące, i powinno być spójne podejście we wszystkich sektorach”.

Debbie Husband, krajowy dyrektor operacyjny Grosvenor w Wielkiej Brytanii, oświadczył w zeszłym tygodniu, że „jest absolutnie niezbędne, aby kasyna pozostały powiązane z szeroko rozumianym sektorem hotelarskim”.

Dyrektor argumentował ponadto, że konieczność ustanowienia godziny policyjnej powinna zostać zniesiona w miarę rozwoju harmonogramu i kryteriów wyjścia z obecnego okresu blokady.

Dugher kontynuował:

„Sklepy bukmacherskie muszą mieć możliwość ponownego otwarcia wraz z innymi nieistotnymi detalami. Zeszłego lata, kiedy większość punktów bukmacherskich udało się otworzyć, pokazały, że mają najlepsze w swojej klasie środki przeciw COVID w porównaniu z jakąkolwiek inną częścią głównej ulicy, aby chronić klientów i pracowników. Niezwykle ważne jest, aby ministrowie pozwolili im odegrać swoją rolę w stymulowaniu głównych ulic, a także innych mniej istotnych detalistów.”

Podobnie kasyna chętnie pomagają Wielkiej Brytanii stanąć na nogi. W czasie pandemii gospodarka nocna zaczęła drżeć, a drakońskie ograniczenia, w tym godzina policyjna o godzinie 22, sprawiły, że trudna sytuacja wielu firm stała się jeszcze bardziej rozpaczliwa.

Ministrowie muszą zezwolić kasynom na ponowne otwarcie w tym samym czasie, co inne firmy z branży hotelarskiej, w tym puby, i muszą znieść godzinę policyjną. To nie zadziałało zeszłego lata, a teraz nie będzie działać.

Nie ustanie nasze zobowiązanie do zapewnienia bezpieczeństwa, ale potrzebujemy ponownego otwarcia gospodarki – nie tylko jeśli mamy ożywić podatek w kraju i sfinansować kluczowe usługi publiczne, takie jak NHS. Ale tysiące ludzi zatrudnionych w punktach bukmacherskich i kasynach zasługuje na równe szanse, aby każdy miał takie same możliwości powrotu do zdrowia.

Premier Boris Johnson ma przedstawić mapę drogową dla wyjścia Wielkiej Brytanii z trzeciej ogólnokrajowej blokady w dniu 22 lutego, gdy szczepionka COVID-19 będzie nadal rozpowszechniana w całym kraju.

Pomimo, że detaliczne punkty bukmacherskie są obecnie zamknięte, branża bukmacherska nadal jest wspierana przez ciągłe wyścigi koni i chartów, a także niedawne ogłoszenie, że wszystkie mecze Premier League będą transmitowane w telewizji do powrotu kibiców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.