Betway odzyskał kenijską licencję

Kenyan flag

Kenijska Rada Kontroli Zakładów i Licencji (BCLB) potwierdziła przywrócenie licencji, kończąc miesięczną nieobecność operatora na rynku w Kenii.

W ramach przywrócenia licencji Betway zgodził się na nową metodę obliczania podatków przez rząd Kenii, która polegałaby na pobraniu 20% stawki podatkowej od wygranych graczy.

W oświadczeniu Betway potwierdził, że wprowadzi zmianę polegającą na „utrzymaniu pełnej zgodności” z kenijskimi przepisami podatkowymi.

„Zostanie to wyraźnie pokazane na poszczególnych kuponach zakładów, aby zapewnić przejrzystość i ułatwić zrozumienie przez gracza, a pobrany podatek zostanie przekazany bezpośrednio do KRA w imieniu graczy” – dodał Betway.

Betway znalazł się w gronie 27 firm, którym odmówiono przedłużenia licencji przez na początku lipca, w związku z twierdzeniami, że operatorzy nie zapłacili wystarczającej kwoty podatku w Kenii. Jednak pod koniec lipca Betway została zatwierdzone przez Kenijski Urząd Skarbowy jako zgodny z przepisami podatkowymi wraz z dziewięcioma innymi operatorami.

Konkurencyjny operator Betika już zdecydował się zastosować nowe obliczenia podatkowe, w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie własnej sprawy sądowej przeciwko kenijskim organom podatkowym.

Informując klientów o zmianie, Betika powiedziała, że ​​„nie ma innej opcji”, niż odjąć 20% od wygranych, w oczekiwaniu na pełną prawną definicję metody obliczania.

W ubiegłym miesiącu inny operator SportPesa zaatakował rząd Kenii za interpretację opodatkowania zakładów sportowych. Twierdził, że rząd nieprawidłowo liczy wszystkie zakłady jako przychody i nie bierze pod uwagę wypłat wygranych dla klientów.

Na początku tego tygodnia prezydent Kenii Uhuru Kenyatta wezwał kenijskich ustawodawców do całkowitego zakazu wszelkich form hazardu w Kenii w związku z twierdzeniami o wysokim wskaźniku uzależnienia od hazardu w tym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.