Better Collective sfinalizowało przejęcie firmy Atemi Group

Firma Better Collective, posiadająca biura w Łodzi, zakończyła duży ruch strategiczny po potwierdzeniu, przejęcia firmy Atemi Group.

Wartość transakcji wyceniono na około 40 milionów funtów, z czego 32,5 miliona funtów zostało zapłacone z góry w momencie podpisania. Nastąpi to poprzez połączenie 27,8 miliona funtów w gotówce i 4,7 miliona funtów w akcjach Better Collective z posiadanych akcji własnych. Pozostałe 7,5 miliona funtów zostanie wypłacone w równych kwartalnych odroczonych płatnościach do końca 2021 roku.

 

Jesper Søgaard, CEO Better Collective, powiedział: „To przejęcie jest dla nas bardzo ważnym krokiem do osiągnięcia naszego strategicznego celu, jakim jest zostanie czołowym sostawcą zakładów sportowych na świecie. Grupa Atemi przeszła imponującą drogę wzrostu od czasu założenia firmy w 2015 roku i osiągnęła dużą skalę potrzebną do bycia konkurencyjną i dochodową w płatnych mediach.

„Widzimy wiele możliwości ekspansji na nowe rynki i uzyskania synergicznych efektów pomiędzy naszymi aktywami i kompetencjami. Przejęcie natychmiast przyniesie Better Collective absolutną pozycję lidera w pozyskiwaniu klientów dla operatorów internetowych, z szacowanym rocznym poziomem NDC przekraczającym 600 000, a z perspektywy finansowej Better Collective zrobi krok w kierunku posiadania dochodu szacowanego na ponad 120 mln EUR przy wysokich dochodach operacyjnych i przepływach pieniężnych. ”

 

Przejęcie Atemi Group, według Better Collective, zapewni „znaczące możliwości synergii”, zapewniając szereg dodatkowych kanałów ruchu w celu pozyskiwania „klientów o wysokich zamiarach na dużą skalę”. Ponadto Better Collective stwierdził, że „przejęcie stwarza okazję do rozszerzenia działalności PPC na dodatkowe atrakcyjne rynki oraz do dalszego inwestowania w możliwości związane z zakładami sportowymi”.

 

Richard Skelhorn, założyciel Atemi Group, dodał: „W ciągu ostatnich pięciu lat zbudowaliśmy w Atemi bardzo udany biznes partnerski w grach. Cała zasługa tego niesamowitego zespołu, a teraz cieszymy się, że możemy dołączyć do Better Collective.

„Atemi i Better Collective są liderami rynkowymi w swoich dziedzinach, a połączenie tych dwóch firm tworzy bardzo silną machinę działającą w zakładach sportowych. Jestem pewien, że przeniesie nas to na wyższy poziom ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.