Bethard narzucaja niestandardowe limity depozytów

Limity obliczane są na podstawie dochodów i średnich stałych kosztów dla graczy, takich jak czynsz i rachunki.

Bethard stał się jednym z pierwszych operatorów w Wielkiej Brytanii, który narzucił swoim klientom niestandardowe limity depozytów, a skandynawska firma twierdzi, że chce zrobić  więcej w celu ochrony klientów niż wymaga tego prawo.

Firma zaczęła nakładać limity oparte na dochodach klientów i stałych kosztach, które mogą mieć przeciętne osoby, w tym czynsz i rachunki za media.

„Pytanie, które zadaliśmy sobie przed podjęciem decyzji, brzmiało: biorąc pod uwagę dochód naszego klienta, ile realnie może on przeznaczyć na hazard?”, powiedział dyrektor generalny Bethard Erik Skarp.

Skarp powiedział, że proces ten opierał się na raporcie UK Gambling Commission odnośnie hazardu za lata 2018-2019, w którym dane dotyczące rocznych zarobków brutto w Wielkiej Brytanii zostały zebrane przez Urząd Statystyczny.

„Ten raport otworzył oczy i dał nam wgląd w sposób obliczania przystępności cenowej i zdrowego poziomu gry”dodał Skarp.

Nałożenie limitów depozytów przez operatora, a nie gracza, jest nową koncepcją w Wielkiej Brytanii. Praktyka spotykana jest częściej w Szwecji, gdzie operatorzy mają dostęp do publicznych danych podatkowych, aby pomóc im w ocenie poziomów dochodów.

„Staramy się wykraczać poza to, czego się od nas oczekuje, aby nasza wizja bycia przejrzystym i odpowiedzialnym operatorem została spełniona w możliwie największym stopniu”, powiedział Skarp.

Firma oferuje również quiz dotyczący hazardu na swojej stronie, w którym gracze odpowiadają na szereg pytań, aby sprawdzić, czy mogą być potencjalnie zagrożeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.