Betfair Exchange pod uciskiem szwedzkiego prawa

Betfair od kilku miesięcy nie oferuje rynków tenisowych na szwedzkiej giełdzie z powodu obaw związanych z przyjmowaniem zakładów na wydarzenia z udziałem osób poniżej 18 roku życia.

Rynki tenisowe zostały początkowo zdjęte latem, aby spełnić szwedzkie przepisy zakazujące zakładów na wydarzenia, w których większość uczestników nie ukończyła 18 lat.

Operator jest zmuszony usunąć całe turnieje ze względu na ograniczenia w technologii Betfair Exchange, które nie pozwalają firmie usunąć tylko jednego meczu.

Rozumie się, że operator szuka technicznych rozwiązań tego problemu, ale nie jest to wysoki priorytet w planie technologicznym. Podobne problemy nie dotyczą platformy bukmacherskiej Betfair.

Betfair jest najnowszą firmą, która zmaga się ze szwedzkim prawem w zakresie oferowania zakładów na wydarzenia, w których większość uczestników ma mniej niż 18 lat, a dziesięć firm zostało ukaranych grzywną.

Cztery inne firmy, w tym Kindred Betsson i bet365, zostały niedawno oczyszczone z z zarzutów w tym temacie.

Grupa Gaming Innovation Group zamroziła swoje zakłady sportowe B2C w Szwecji w związku z niepewnością co do zgodności.

Operatorzy twierdzą, że reguła jest niemożliwa do zarządzania ponieważ w sportach drużynowych gracze młodzieżowi pojawiają się na boisku i firma nie jest w stanie tego kontrolować w żaden sposób. Szwedzcy licencjobiorcy twierdzą również, że zostali ukarani grzywną, gdy tylko jeden uczestnik imprezy miał mniej niż 18 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.