BETEGY rozszerza działalność o rynek amerykański

BETEGY, firma technologiczna zajmująca się wizualizacjami danych sportowych z siedzibą w Warszawie pozyskał nową rundę kapitału inwestycyjnego od JKR Investment Group, aby wspierać ambitne plany ekspansji w Stanach Zjednoczonych.

Aby pomóc kierować wzrostem w USA, firma zatrudniła Billa Pascrella, jako nadzorczego członek zarządu. Pascrell, uznany na całym świecie prawnik, doradca i strateg w branży gier, jest partnerem w Princeton Public Affairs Group, Inc., firmie zajmującej się doradztwem i rzecznictwem w zakresie polityki publicznej firma.

Betegy to zautomatyzowany system tworzenia treści, który zmienia złożone dane sportowe w angażujące grafiki, animacje, banery, widżety i teksty. Korzystając z algorytmów uczenia maszynowego, platforma usługa zapewnia operatorom zakładów i firmom medialnym analizy i wizualizację danych wg generowanie spersonalizowanych treści o wysokiej jakości.

Założona w 2012 roku klientami Betegy są ESPN, Tipico, Ringier Axel Springer, Bwin, Yahoo Sports, Sportsbet.io i Winners.net. Dzięki inwestycjom finansowym JKR i  wglądowi w zarządzanie ze strony Pascrell’a, Betegy planuje pomóc amerykańskim firmom medialnym, operatorom gier i profesjonalnym ligom sportowym w gromadzeniu i wyświetlaniu złożonych danych z wielu źródeł, w sposób szybki i łatwo zrozumiały.

Europejska grupa inwestycyjna JKR specjalizuje się w inwestycjach w rozrywkę technologiczną branży, pomagając ambitnym start-upom i rozwijającym się firmom w budowaniu dochodowej rozrywki firm korzystających z szerokiej sieci i dogłębnej wiedzy branżowej. Grupa inwestuje w gry, marketing cyfrowy, fintech i e-sport.

Alexander Gusev, CEO i Partner Zarządzający JKR, oczekuje, że inwestycja JKR „będzie wzmocnieniem naszego ekosystemu i pomóż Betegy skutecznie konkurować w dynamicznym i rozwijającym się rynku. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze portfolio o inwestycje w innowatora branżowego: Betegy to doskonały przykład tego, jak usługa może pomóc klientom wzmocnić umiejętności specjalistów zasobów, uwalniając je od rutynowej produkcji. Operatorzy, ligi sportowe i media internetowe, ich użytkownicy i szersze społeczności skorzystają na wiodących technologiach danych Betegy i usługi”

Powszechnie znany ze swojej wiedzy w branży gier hazardowych i skutecznej promocji wśród krajowych i stanowych decydentów, Pascrell reprezentuje dziesiątki klientów z całego świata, w tym Hard Rock International, Golden Nugget, GVC Holdings, Lottoland, Monmouth Park Race Track, Meadowlands Race Track, PointsBet, PokerStars, Amaya, A Game Above, Hexigames, GiG i BetMakers.

Praca Pascrella była kluczowa dla kilku ważnych kamieni milowych w branży gier, w tym pomyślnej legalizacji i regulacji amerykańskich zakładów sportowych poprzez 10-letnią kampanię, aby uchylić ustawę o ochronie sportów zawodowych i amatorskich (PASPA), której kulminacją jest Przełomowe orzeczenie Sądu Najwyższego z 2018 r. Prowadził również udaną kampanię na rzecz legalizacji i uregulowanie gier online w USA w 2013 roku.

Dołączenie do Betegy jako nowego członka Rady Nadzorczej to świetna okazja i odpowiedzialność za rosnącą bazę klientów z USA. Kierowany przez Alexa Kornilova, CEO i założyciela, Betegy naprawdę połączyła najnowocześniejszą technologię z potężnym zespołem zarządzającym globalny zasięg. Betegy to silna i dynamiczna firma, która ma narzędzia i przywództwo penetrować rynek amerykański i dostarczać unikalne dane do rosnącej klienteli w USA” – powiedział Pascrell.

To nowy rozdział dla klientów Betegy, ponieważ razem zmieniamy globalne podejście do tworzenia treści opartych na danych. Nasza współpraca z JKR Investment to coś więcej niż finansowe wsparcie naszej wizji. Zdobywamy dogłębną wiedzę branżową i dostęp do szerokiej sieci, co przyspieszy nasz rozwój” – wyjaśnił Kornilov.

„Wieloletnie doświadczenie Billa Pascrella na rynkach amerykańskich i światowych będzie nieocenione, ponieważ pomaga nam poruszać się po nowych rynkach. Jego doświadczenie jest kluczowe dla sukcesu Betegy w Stanach Zjednoczonych” – dodał Kornilov.

Za isbtech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.