Betclic wraca na rynek belgijski

Belgijska Komisja Hazardowa zatwierdziła grupę Betclic Everest do grupy licencjonowanych operatorów zakładów bukmacherskich umożliwiając otwarcie domeny betclic.be.

Jedna z czołowych europejskich marek oferujących zakłady sportowe online została zmuszona do wycofania swoich usług z Belgii w 2012 roku po licznych skargach i karach od Belgijskiej Komisji Hazardowej i znalezieniu się na oficjalnej czarnej liście operatorów.

W tym tygodniu zostało potwierdzone, że Betclic uzyskał licencję klasy B+ dla usług internetowych. Wpływ na to miała również współpraca z belgijskim operatorem naziemnym Pres Carats Sports SA. Prawo w tym kraju wymaga posiadania również punktów stacjonarnych, przy czym nie muszą być one oferowane pod tą samą marką co online.

Głosy o ponownym pojawieniu się Betclic na belgijskim rynku pojawiały się już od ostatniego kwartału 2015 roku, kiedy to przedstawiciele firmy stwierdzili, że będą uważnie przyglądać się poczynaniom krajowych władz. Ponownie pojawienie się na rynku belgijskim oznacza intensyfikację działań marketingowych marki i rozprzestrzenienie ich poza sąsiadującą z Belgią Francję, gdzie Betclic jest jedną z czołowych firm bukmacherskich.

Źródło: SBCNews.co.uk

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *