Betclic sponsorem Gali KSW 32 Road to Wembley

Firma Betclic, jeden z czołowych operatorów zakładów sportowych i gier losowych została Sponsorem Głównym Gali KSW 32 Road to Wembley, która odbędzie się 31 października 2015 roku w Londynie.


Przez ponad 10 lat Federacja KSW zorganizowała gale we wszystkich największych halach widowiskowych w Polsce tworząc niezwykłą atmosferę walk MMA. Dziś, po raz pierwszy w historii, starcie gwiazd KSW odbędzie się poza granicami naszego kraju. W ostatnim dniu października do walki wieczoru na SSA Arena Wembley staną Mariusz Pudzianowski i Peter Graham. Sponsorem Głównym Gali KSW 32 jest jeden z największych serwisów bukmacherskich w Europie firma Betclic.

Jest nam niezmiernie miło rozpocząć współpracę z firmą Betclic przy okazji naszego pierwszego historycznego wydarzenia w Londynie. Cieszymy się, że jeden z wiodących operatorów zakładów sportowych i gier losowych wybrał naszą galę KSW 32, zostając jej głównym sponsorem. Jednocześnie jest nam przykro, że z powodu niezrozumiałych zapisów prawnych nasza współpraca jest możliwa tylko poza granicami naszego kraju. Polski sport traci w ten sposób hojnych mecenasów, którzy zamiast u nas, reklamują się w innych europejskich krajach. Często w wywiadach jestem pytany dlaczego polski sport już na starcie ma gorszą pozycję niż w wielu krajów europejskich. No właśnie – dlaczego?” – mówi współwłaściciel Federacji KSW Maciej Kawulski

Współpraca federacji KSW z firmą Betclic będzie pierwszą od 2010 roku, czyli od chwili wejścia w życie tzw. ustawy hazardowej współpracą bukmachera działającego na licencji wydanej przez kraje Unii Europejskiej z polskim związkiem sportowym.

Z uznaniem obserwujemy niezwykle dynamicznie rozwijającą się federację KSW i gratulujemy sukcesu jakim bez wątpienia są setki zorganizowanych walk. Gala KSW 32 Road to Wembley to wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy Gala odbędzie się poza granicami Polski i po raz pierwszy firma Betclic będzie Sponsorem Głównym tego wydarzenia” – mówi Isabelle Andres, CEO Betclic Everest Group.

Szacuje się, że w 2009 roku, czyli przed wejściem w życie tzw. ustawy hazardowej firmy bukmacherskie, które dziś nie posiadają polskiej licencji wspierały polski sport i polskie kluby sportowe kwotą 40 mln złotych rocznie. Betclic był wówczas sponsorem klubu KKS Lech Poznań. Wprowadzona w zaskakująco pilnym trybie ustawa pozbawiła polski sport wpływów finansowych płynących ze współpracy z tymi bukmacherami.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *