Bet365 z karą w Australii i licencją w Bułgarii

Jedna dobra i jedna zła wiadomość – to bilans ostatnich dni dla Bet365, czołowego operatora zakładów bukmacherskich na świecie.

W piątek australijski sąd federalny ukarał firmę 2 milionami dolarów grzywny za promocję wprowadzającą użytkownika w błąd. Chodzi o freebet, który Bet365 przez 10 miesięcy oferował w 2013 i 2014 roku. Bonus wymagał wpłacenia 200 dolarów i trzykrotnego obrócenia kwoty, aby móc wypłacić wygrane. Warunkiem było również to, że kursy kwalifikowane do obrotu musiały wynosić minimum 1,5. Reklama nie wspomniała o tych warunkach bonusu, na co poskarżyli się gracze. Grzywna, którą otrzymał Bet365, to 10% przychodów wygenerowanych przez spółkę w Australii w okresie oferowania freebeta.

Tymczasem z Bułgarii napłynęła pozytywna dla Bet365 wiadomość. Bukmacher otrzymał krajową licencję. Bet365 był jedną z pierwszych firm, która trafiła na czarną listę operatorów w Bułgarii po wprowadzeniu nowych regulacji. W 2014 roku Bet365 uzyskał krajowe zezwolenie, ale niedługo później z niewyjaśnionych do dzisiaj przyczyn je stracił. 18 maja decyzją sądu krajowy regulator został zmuszony do cofnięcia niekorzystnej dla Bet365 decyzji, przez co spółka może znów oferować legalnie swoje usługi w Bułgarii. Oprócz Bet365 krajową licencję online ma 10 podmiotów, w tym Betfair, PokerStars, Eurobet oraz kilku operatorów regionalnych.

Źródło: CalvinAyre

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *