Bet365 przegrywa prawną walkę w Rumunii

Operator zakładów online Bet365 nieskutecznie odwołał się od decyzji rumuńskich organów regulacyjnych (ONJN), które cofnęły firmie lokalną licencję na działalność w obszarze gier i zakładów online. Jak podają rumuńskie media Bet365 zamierza odwołać się od tego orzeczenia Sądu Apelacyjnego w Bukareszcie.

ONJN umieścił Bet365 na „czarnej liście” w październiku minionego roku, mimo że Bet365 zapłacił kwotę około 30 mln euro zaległych podatków, aby spełnić wymagania w zakresie kwalifikacji do nowej licencji rumuńskiej. ONJN zaczęła również karać rumuńskich klientów Bet365 za kontynuowanie gry u bukmachera mimo braku licencji. Przedstawiciele firmy twierdzili jednak, że cały czas działali zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi wymaganiami.

W grudniu Bet365 złożył skargę karną przeciwko ONJN, w którym zawarł zarzuty  dotyczące dyskryminacyjnych i korupcyjnych praktyk. Według niektórych informacji ​​decyzja o cofnięciu licencji Bet365 mogła zostać dokonane na polecenie lokalnych konkurentów firmy.

Bet365 twierdził że posiadał co najmniej 50% udziału w rumuńskim rynku zakładów sportowych online w momencie, gdy jego licencja została cofnięta. Firma twierdzi, że niektóre lokalne podmioty od tego czasu wykorzystały przymusową nieobecność Bet365.

Do tej pory ONJN wydał 18 licencji w ramach nowego systemu hazardu online, w tym m.in. dla 888 Holdings, Amaya Gaming, Betfair, Fortuna, Sportingbet, Stanleybet i Unibet.

Źródło: calvinayre.com

3 thoughts on “Bet365 przegrywa prawną walkę w Rumunii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.