bet365 na szwajcarskiej czarnej liście

Seamless Loop

Szwajcarski regulator hazardu Inter-Cantonal Lotteries and Betting Commission (Comlot) zaktualizowała swoją czarną listę nielicencjonowanych operatorów, dodając na na nią drugi adres  bet365.

Do czarnej listy, która została po raz pierwszy opublikowana w zeszłym miesiącu po wprowadzeniu w życie federalnej ustawy o grach (Geldspielgesetz), dodano 17 witryn.

Artykuł 86 Geldspielgesetz daje Comlot prawo do blokowania dostępu do usług internetowych operatorów, którzy nie są nie licencjonowane, przy użyciu blokady serwera nazw domen (DNS).

Witryna bet365.it jest jedną z najnowszych na liście, a główna domena bet365.com operatora została już wymieniona na początkowej liście.

Inne domeny na zaktualizowanej czarnej liście to Anogame.com, Anoguess.com, Africabet.co.zw, Bahigo207.com, Balkanbet.rs, Betaland.it, Betflag.it, Betlive.com, Betlima117.com i Betolimp.com.

Na pierwotnej czarnej liście znalazło się 65 operatorów, w tym znane marki, takie jak Interwetten, Pinnacle, Betclic Everest Group i Unibet.

W ubiegłym miesiącu regulator gier hazardowych Eidgenössische Spielbankenkommission (ESBK) również opublikował wstępną listę 39 zakazanych operatorów, z których wielu znajduje się również na czarnej liście Comlot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.