Bet365 inwestuje w matematyków

Lokalna rada miasta Stoke i firma bukmacherska Bet365 połączyły siły, aby uruchomić wart milion funtów brytyjskich program  mający na celu pozyskanie większej liczby nauczycieli matematyki w Stoke.

Inicjatywa zapewni spłatę czesnego tych absolwentów, którzy zamierzają kształcić się w celu zostania nauczycielem w Stoke, pokryte zostaną również ewentualne koszty zmiany miejsca zamieszkania.

Uczestnicy programu, który w połowie będzie finansowany przez radę miasta i Bet 365 w proporcjach 50/50 otrzyma 2000£ rocznie przez okres 3 lat i kolejne 2000£ związanych z ewentualnymi kosztami przeniesienia.

Bet365, którego siedziba znajduje się właśnie w Stoke jest obecnie największym prywatnym pracodawcą w mieście.

Dyrektor Generalny Bet365 Denise Coates przyznała, że sukces w edukacji matematycznej ma kluczowe znaczenie dla perspektyw młodzieży i rozwoju gospodarczego kraju. Przedstawicielka firmy przyznała również, że osoby o takim wykształceniu nie mają w przyszłości problemu ze znalezieniem pracy.

Roisin Maguire przedstawicielka St Joseph College zauważyła, że oprócz potencjalnych korzyści dla lokalnej społeczności Bet365 skorzysta z programu poprzez pozyskanie w przyszłości dobrze wykształconych pracowników.

Źródło: The Guardian

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *