Czy będzie trzech nowych naziemnych polskich bukmacherów?

Jak co miesiąc postanowiliśmy w Ministerstwie Finansów zaktualizować naszą wiedzę na temat wniosków o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce.
Z Biura Komunikacji i Promocji otrzymaliśmy informację iż według stanu na dzień 4 września 2017:
[ulist style=”1″] o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet, ubiega się sześć podmiotów. Trzy z tych podmiotów to podmioty mające siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, a pozostałe to podmioty z siedzibą w Polsce, w tym posiadające zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet.o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach przyjmowania zakładów, ubiega się siedem podmiotów. Jeden z nich jest podmiotem mającym siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, zaś pozostałe to podmioty z siedzibą w Polsce, w tym posiadające zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach przyjmowania zakładów.
[/ulist]
Zakładając, że wśród podmiotów ubiegających się o zezwolenie Ministerstwo uwzględnia też podmioty, które już posiadają koncesję i chcą ją odnowić postanowiłem dopytać bardziej szczegółowo o podmioty nie posiadające jeszcze zezwoleń a chcące dopiero wejść na rynek. I oto czego się dowiedziałem:
Panie Redaktorze,
[ulist style=”1″]
spośród sześciu podmiotów ubiegających się o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet, cztery podmioty nie posiadają zezwolenia na urządzanie takich zakładów.
spośród siedmiu podmiotów ubiegających się o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach przyjmowania zakładów, cztery podmioty nie posiadają zezwolenia na urządzanie takich zakładów.
[/ulist]
Można zatem drogą dedukcji pokusić się o twierdzenie, że na polski rynek bukmacherki internetowej starają się wejść trzy nowe podmioty zagraniczne i jeden polski. W kwestii naziemnych zakładów wzajemnych jest dokładnie odwrotnie, czyli nowe podmioty ubiegające się o zezwolenie to jeden podmiot zagraniczny i trzy z siedzibą w Polsce.
Zarejestruj się w FORTUNIE i odbierz PIERWSZY ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN

Monopoliści rynku zrobią wszystko żeby nie dopuścić na Nasz rynek żadnej renomowanej firmy . Wszystko zależy od kandydatów i tego jak będą rozmawiać z naszymi urzędnikami i posłami($$$). Polska to bardzo duży rynek , nie zastanawia Was dlaczego jeszcze żadna z większych firm nie wchodzi do gry ? . Mam nadzieję że któryś z dziennikarzy śledczych zacznie węszyć wokół tej całej bandy i pokaże prawdę dlaczego nagle po tylu latach braku zainteresowania hazard w Polsce zmienił się tak diametralnie .
Dokładnie tak, jak napisałeś. Ta cała „ustawa” jest grubymi nićmi szyta. Żaden oseł nie wpadł na tak genialny pomysł, aby w*****ć w kosmos model duński, który przyniósłby o wiele lepsze zyski do skarbu państwa, na rzecz jakiegoś gówno-pomysłu. Można śmiało stwierdzić, że nasze „ziemniaki” maczały w tym palce. Era idiotów, debilizmu i robienia dobrze podmiotom, a nie obywatelom.
Gorzej, niż w Rumunii. Co za buce?
Już dawno powinno powstać więcej firm tego typu, które działają legalnie na terytorium RP