ARJEL o francuskim rynku zakładów

Według najnowszych informacji francuskiego regulatora hazardu ARJEL w 2015 roku rynek zakładów wzajemnych online zanotował znaczny wzrost, co jednak nie przełożyło się na jednoznacznie korzystne efekty w dla branży bukmacherskiej.

Dane wskazują, że mimo braku dużej imprezy sportowej na miarę choćby Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 wzrost przychodów firm bukmacherskich zarejestrowanych we Francji nie uległ spowolnieniu.

Suma stawek zakładów wzrosła w 2015 roku o 30%, osiągając 1,44 mld €. Rekordowy pod tym względem był czwarty kwartał minionego roku, w którym wartość osiągnęła 452 mln €, najwyższą od uregulowania rynku w 2010 roku. Tendencja ta jest wynikiem wzrostu średniej tygodniowej liczby aktywnych graczy o 8% do 200 tysięcy i wzrostu o 1,8% wskaźnika wypłaty do 81,3%.

Zysk brutto operatorów zakładów online wyniósł 270 mln € (w 2014 tylko 227 mln euro). Jednak z uwagi na specyfikę opodatkowania opartej na obrocie firmy muszą w przeliczeniu na podatek od dochodu brutto uiścić do budżetu państwa w przybliżeniu nawet 46% przychodów.

Pod względem udziałów rynkowych szczególnie wartym odnotowania jest coraz istotniejsza pozycja Winamax oraz Unibetu, które konsekwentnie zdobywają nowych klientów.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *