Aresztowano 83 osoby w sprawie ustawiania meczów

W wyniku prowadzonego przez hiszpańską policję śledztwa doszło do serii aresztowań. Wśród zatrzymanych 83 osób jest tenisista, który rywalizował w zeszłorocznym US Open.

Hiszpańska policja w ramach prowadzonego na szeroką skalę śledztwa w sprawie ustawiania wyników meczów aresztowała 83 osoby, w tym 28 profesjonalnych tenisistów. Jeden z tenisistów został oskarżony o to, że jest „pośrednikiem” między graczami, a ormiańskim gangiem, który trudnił się tym procederem.

Członkowie ormiańskiej grupy przestępczej między innymi uczestniczyli w ustawionych meczach, by wywoływać nacisk i na bieżąco kontrolować, czy przekupieni zawodnicy grają w taki sposób, by osiągnąć ustalone wcześniej rezultaty. W związku z tymi ustaleniami obstawiano wyniki w zakładach. Proceder ten dotyczył zarówno rozgrywek na poziomie krajowym, jak również międzynarodowym.

W związku z prowadzonym dochodzeniem w sprawie, Hiszpańska Służba Cywilna przeprowadziła w czwartek serię przeszukań 11 domów. Podczas tych działań skonfiskowano 167,000 euro, broń, ponad 50 urządzeń elektronicznych, karty kredytowe, pięć pojazdów i liczne dokumenty.

Władze „zamroziły” również 42 rachunki bankowe. Dochodzenie w sprawie rozpoczęło się w 2017 roku, kiedy członkowie Tennis Integrity Unit (TIU) mieli pewne wątpliwości dotyczące wyników rozgrywek w turniejach rangi ITF Futures i Challenger. Uważano wówczas, że zawodowi gracze przyjęli łapówki w zamian za ustawienie wyników meczów.

Chociaż tożsamość 28 profesjonalnych graczy nie została ujawniona, poinformowano, że jeden z nich grał w 2018 roku w US Open, czyli jednym z czterech turniejów wielkoszlemowych.

Źródło: europol.europa.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa