Amerykanie nie chcą zalegalizowania zakładów sportowych

Prawie dwie trzecie Amerykanów uważa, że zakłady sportowe nie są niemoralne, ale połowa z nich chce, aby utrzymać obecny status prawny zakazujący obstawiania.

Według badania przeprowadzonego przez LifeWay Reserarch 64% ankietowanych nie zgodziło się ze stwierdzeniem, że „niemoralnym jest obstawianie wyników sportowych”. 31% przepytywanych było za, 5% nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi.

Nie przekłada się to jednak na zmiany w uregulowaniach prawnych. Prawie połowa ankietowanych (49%) nie poparła legalizacji zakładów w całym kraju. Za opowiedziało się jedynie 40%.

Podobny podział można zaobserwować również w przypadku tzw. „fantasy sports”. 47% uważa, że powinny być one legalne. Przeciw takiemu stwierdzeniu było 46% ankietowanych.

Badania sugerują większe wsparcie dla zakładów sportowych u mężczyzn (50%) niż u kobiet (30%). Za legalizacją opowiedzieli się głównie ludzie z przedziału 18-34. Wraz ze wzrostem wieku wyraźnie maleje poparcie dla liberalizacji prawa w tym obszarze.

Obecnie jednym stanem w USA, w którym może legalnie obstawiać zakłady sportowe jest Nevada. Od kilku lat w kraju toczy się burzliwa dyskusja na temat zalegalizowania bettingu, a jednym z głównych głosów w tej sprawie są środowiska związane z NBA.

Źródło: calvinayre.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.