Absurdalny podatek w Kenii

Wiodący operatorzy zakładów sportowych w Kenii, SportPesa i Betin, zamknęli lokalne operacje w proteście przeciwko rządowemu 20% podatkowi od obrotów.

W ten weekend kenijskie media poinformowały, że dwie firmy, które wspólnie kontrolują ponad trzy piąte lokalnego rynku bukmacherskiego, zamykają swoje operacje w Kenii, dopóki rząd nie zmieni nastawienia w sprawie nowego podatku od obrotu bukmacherskiego, który według firm wprowadzi lokalne firmy w nierentowność.

SportPesa wydało oświadczenie w ten weekend, mówiąc, że rząd „dokonuje fundamentalnego nieporozumienia… na temat tego, jak działa generowanie przychodów w branży bukmacherskiej”. SportPesa dodał, że podatek obrotowy „będzie miał szkodliwy wpływ zarówno na klientów, jak i na skarb państwa”.

Betin poinformował wszystkich swoich pracowników w Kenii, że zostaną zwolnieni z dniem 31 października, wyjaśniając, że „w wyniku pogorszenia się rentowności kierownictwo musiało przemyśleć swój model operacyjny i przystąpić do rozwiązania stosunku pracy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.