50% profesjonalnych zawodników obstawia wyniki meczów

Joey Barton

Zawieszony za zawieranie zakładów bukmacherskich Joey Barton twierdzi, że aż połowa zawodowych piłkarzy robi to samo, a hazard jest „kulturowo zakorzeniony” w tym sporcie.

W kwietniu 2017 roku jednokrotny reprezentant Anglii został skazany przez tamtejszy Związek Piłki Nożnej na 18 miesięcy zawieszenia za złamanie zasady dotyczącej niezawierania zakładów sportowych. Ostatecznie karę skrócono do 5 miesięcy, ale były gracz Burnley nie planuje już wracać do gry. Dodatkowo Barton, który grał również w Manchesterze City, QPR, Newcastle United, Marsylii i Rangersach otrzymał grzywnę w wysokości 30 tysięcy funtów brytyjskich. Jednak jak sam powiedział, jego przypadek nie jest odosobniony…

[quote style=”1″ author=””]Myślę, że gdyby dotarli do wszystkich, którzy obstawiali chociaż raz, mielibyśmy zawieszoną nawet połowę ligi – oznajmił Joey Barton w programie „Today” radia BBC 4.[/quote]

Barton, który do gry może wrócić najwcześniej 1 czerwca 2018 roku powiedział, że jest uzależniony od hazardu i w ciągu 12 lat dokonał około 15 000 zakładów sportowych. Dodał również, że jego uzależnienie to „ciągła bitwa”.

35-latek przyznał, że w trakcie swojej kariery obstawił wyniki niektórych meczów, w których grał, ale nie miało to nic wspólnego z ich ustawianiem.

Anglik zwrócił się również do działaczy angielskiego związku piłkarskiego w sprawie ich decyzji w kontekście kultury gier hazardowych wśród sportowców.

Całość czytaj na: futbol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.