Dobry kwartał dla Unibet

Jedna z czołowych firm bukmacherskich w Europie, Unibet kontynuuje dynamiczny rozwój, który można zauważyć w ostatnim czasie. Wyniki za drugi kwartał w 2016 roku wskazują na przychody na poziomie 126 milionów £ (o 46 mln £ więcej niż rok wcześniej). Oznacza to, że pierwszą połowę roku Unibet zamyka z wynikiem 249 milionów £.

Na tak dobry wynik w drugim kwartale wpływ miało EURO 2016. Związało się to także z powiększeniem liczby użytkowników firm bukmacherskich znajdujących się w grupie Unibet. Obecnie jest to ponad 1,1 mln zarejestrowanych graczy.

Według CEO Grupy Unibet Henrika Tjärnströma za tak dobre wyniki odpowiada piłkarski turniej we Francji, ale również marketingowe działania firmy:

„Podobnie jak w przypadku poprzednich dużych turniejów, zainwestowaliśmy wiele w marketing w celu do pozyskania nowych klientów i zaktywizowania dotychczasowych. Choć te działania mają w krótkiej perspektywie czasowej negatywny wpływ na zyski spółki to jesteśmy przekonani, że to odbije się to na trwałym wzroście przychodów i zysku brutto w kolejnych miesiącach.”

Źródło: SBCNews

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *