Kara dla Demichelisa, Napoli-Frosinone – ustawiona czerwona kartka?

Obrońca Manchesteru City Martin Demichelis został ukarany grzywną w wysokości 22,058 funtów brytyjskich i oficjalnie ostrzeżony, że przyszłe podejrzenia o ewentualne obstawianie meczów mogą skończyć się zawieszeniem Argentyńczyka.

Defensor czwartej drużyny Premiership został oskarżony o obstawienie 29 spotkań pomiędzy 22 stycznia a 15 lutego. Podejrzenie nie przewidywało jednak zaangażowania w match-fixing, co pozwoliło uniknąć Demichelisowi zawieszenia.

Angielska federacja w trakcie sezonu 2014/2015 przyjęła tzw. zasadę E8, która wiąże się z niemożnością jakiejkolwiek aktywności bukmacherskiej przez piłkarzy i trenerów.

Podejrzane zakłady na mecz Napoli-Frosinone

Według trzech firm bukmacherskich: Intralot, Eurobet i Goldbet niektóre wydarzenia spotkania ostatniej kolejki pomiędzy Napoli i Frosinone mogły zostać ustawione. Bukmacherzy zanotowali nietypowo wysokie stawki na zdarzenia, według których podczas omawianego meczu miałyby zaistnieć jednocześnie dwie kwestie: wygrana Napoli oraz czerwona kartka dla zawodnika Frosinone.

Napoli zwyciężyło przeciwnika 4:0, co nie powinno nikogo dziwić z uwagi na klasę dzielącą oba zespoły. Podejrzenie wzbudziła jednak czerwona kartka dla gracza Frosinone Mirko Goriego, którą zawodnik ujrzał już w 13 minucie (za kopnięcie piłki po gwizdku w piłkarza Napoli Lorenzo Insigne).

Według La Gazzetta dello Sport zakłady na czerwoną kartkę gości zostały zawieszone jeszcze przed rozpoczęciem spotkania z uwagi na nietypowe ruchy na rynku. Do czasu zakończenia śledztwa wstrzymano wypłacanie wygranych z zakładów na czerwoną kartkę Frosinone. Te u wspomnianych trzech bukmacherów mają wynieść nawet do 200 tys. euro.

Źródło: SBCNews.co.uk/ESPN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.