3 procentowy podatek w Brazylii

Brazylijski organ regulujący sprawy hazardu nie obniży stawki podatkowej w tym kraju, ze względów prawnych.

Operatorzy zaangażowani w tamtejszy rynek zakładów będą nadal musieli płacić podatek obrotowy, w kwocie 3%. Co istotne, kwota ta odpowiada równowartości 6% przychodów brutto z zakładów sportowych. Przepisy ustalające kwestie opodatkowania legalnych bukmacherów w Brazylii, regulowane są poprzez ustawę 13 756/2018, w której stawkę podatku obrotowego ustalono na 3%. Niemniej, SECAP zaproponowało zmniejszenie tej kwoty do 1%, jednak okazało się, że organ regulacyjny nie będzie w stanie zmienić ustawowej kwoty, z przyczyn prawnych. Informacje te zostały przekazane na spotkaniu branżowym, które odbyło się w Sao Paulo.

Brak możliwości zmiany stawki podatkowej podyktowany jest tym, że jakiekolwiek zmiany tej stawki, musiałyby zostać wprowadzone jako nowe prawo, i poddane zatwierdzeniu brazylijskiego parlamentu. Tym samym wszelkie zmiany w ustawie hazardowej w Brazylii wymagałyby ustalenia całkowicie nowych przepisów hazardowych.

Na spotkaniu tym dyskutowano również o zniesieniu klauzuli trwałego zakazu zawieszenia licencji dla operatorów. Tymczasem rynek brazylijski zaczyna cieszyć się coraz większym powodzeniem wśród światowych firm hazardowych. W poprzednim tygodniu Betsson Group, ogłosił zawarcie umowy zakupu 75% udziałów lokalnego legalnego operatora – Suaposta.

Niestety w Polsce podatek obrotowy wynosi 10% i nie zanosi się na to, aby w jakikolwiek sposób został zniesiony, bądź też zmniejszony. Chyba nie jestem osamotniony w twierdzeniu, że Państwo polskie mogłoby się podzielić „nim” pół na pół z graczem. Wówczas użytkowników nie bolałoby tak bardzo stawianie zakładów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.