136 miliardów € obrotu podczas Mistrzostw Świata

Fifa twierdzi, że udało się uniknąć manipulacji i oszustw w zakresie zakładów sportowych w związku z tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Rosji. Ogromny obrót 136 miliardów € (122 miliardy funtów / 158 miliardów $) postawiony w turnieju piłkarskim za pośrednictwem weryfikowalnych platform.

Globalny organ zarządzający piłki nożnej współpracuje z Sportradar, aby zidentyfikować i przeanalizować zachowania i wzorce firm bukmacherskich podczas rozgrywek piłkarskich na całym świecie.

Sportradar wdrożył swój System Wykrywania Oszustw do monitorowania ponad 550 operatorów zakładów bukmacherskich na całym świecie podczas Mistrzostw Świata.

Po turnieju Fifa i Sportradar przeprowadziły dogłębną analizę zachowań związanych z zakładami bukmacherskimi podczas meczów, ale nie znalazły nic podejrzanego.

Średni mecz w turnieju miał szacowany globalny obrót zakładów wynoszący 2,1 miliarda euro, podczas gdy finał pomiędzy Francją i Chorwacją generował światowy szacunkowy obrót w wysokości 7,2 miliarda euro.

Fifa zauważyła również, że Chorwacja, która przegrała 2:4 z Francją w finale, przyciągnęła najwyższy średni obrót zakładów na mecz.

Wielu operatorów wypowiedziało się już na temat tego, w jaki sposób Puchar Świata pomógł podnieść poziomy zakładów w drugiej połowie drugiego kwartału.

Paddy Power Betfair powiedział, że zysk przed opodatkowaniem w Q2 był wyższy o 4% (106 milionów funtów), głównie dzięki 13-procentowemu kwartalnemu wzrostowi dochodów, który był napędzany przez Puchar Świata, podczas gdy Kindred w zeszłym miesiącu zasugerował, że turniej pomógł przyciągnąć dużą liczba nowych klientów.

Ponadto francuski regulator ARJEL powiedział, że zakłady sportowe osiągnęły rekordowy poziom w drugim kwartale, częściowo ze względu na triumf tego kraju w Rosji. Podobne rekordy padały we Włoszech, mimo że drużyna narodowa nie zakwalifikowała się do turnieju głównego.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *