Pinnacle zmienia właściciela

Penn National Gaming ogłosiło przejęcia Pinnacle Entertainment za 2,8 miliarda dolarów. Firma określiła ruch jako „znaczący kamień milowy” dla strategii wzrostu.

Zgodnie z porozumieniem, jednogłośnie zatwierdzonym przez akcjonariuszy Penn w kwietniu, operator z branży kasynowej przejmie Pinnacle i znacznie rozszerzy swoją sieć naziemną w USA do 40 obiektów w 18 jurysdykcjach.

Firma będzie teraz obecna w Kolorado, na Florydzie, w stanie Illinois, w stanie Indiana, Iowa, Kansas, Luizjana, Maine, Massachusetts, Mississippi, Missouri, Nevada, New Jersey, Nowym Meksyku, Ohio, Pensylwanii, Teksasie i Zachodniej Wirginii.

Prezes Penn Timothy Wilmott powiedział: „Nabycie Pinnacle Entertainment stanowi znaczący kamień milowy w 24-letniej historii Penn National jako firmy publicznej, która opiera się na naszym niezmiennym zaangażowaniu w dostarczanie wyjątkowej rozrywki klientom, wsparciu dla lokalnych społeczności, gdzie działamy i zwiększamy wartość dla naszych akcjonariuszy.

Finalizacja transakcji odbywa się przy dużym ruchu na amerykańskim rynku zakładów sportowych, ponieważ firmy starają się wykorzystać legalizację w niektórych stanach, po wyroku Sądu Najwyższego w sprawie PASPA na początku tego roku.

W zeszłym miesiącu Pinnacle uruchomił swoje pierwsze zakłady bukmacherskie w Mississippi, po tym jak stan stał się czwartym regulatorem zakładów sportowych od czasu uchylenia PASPA.

Pinnacle to jeden z największych, znanych i rekomendowanych bukmacherów na świecie. Firma słynie z wysokich kursów oraz najwyższych limitów stawek. Jest to bukmacher często wybierany przez profesjonalnych graczy.

 

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa