Ministerstwo Finansów powinno sprawdzać legalność kapitału bukmacherów

zakłady bukmacherskie

W 2017 roku przeprowadzono zmiany w ustawie o grach hazardowych. Było to korzystne posunięcie z perspektywy budżetu państwa i samych przedsiębiorców legalnie działających na polskim rynku.

Przed nowelizacją ustawy hazardowej szara strefa w branży bukmacherskiej stanowiła ok. 95 proc. To zdecydowanie jeden z najwyższych wyników biorąc pod uwagę inne sektory. W ostatnim czasie Ministerstwo Finansów wydaje zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych podmiotom, które identyfikują się tymi samymi znakami towarowymi, czy są powiązane kapitałowo z firmami, które przez wiele lat działały w Polsce nielegalnie i tym samym drenowały budżet państwa.

[quote style=”1″ author=””]Patrząc na wprowadzone wtedy zmiany, warto zastanowić się nad kolejnymi działaniami legislacyjnymi – powiedział serwisowi eNewsrooom Mariusz Korzeb, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) – Ministerstwo Finansów jest wyposażone w odpowiednie instrumenty prawne, które dają możliwość prawidłowej i kompleksowej weryfikacji pochodzenia kapitału danego podmiotu. W przypadku firm rejestrujących swoją działalność i starających się o uzyskanie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, należy sprawdzić czy ich środki pochodzą z legalnego źródła. Resort powinien zwracać szczególną uwagę na ten element podczas wydawania uprawnień – wskazał Korzeb.[/quote]

1 thought on “Ministerstwo Finansów powinno sprawdzać legalność kapitału bukmacherów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.