GKS Katowice – Unia Oświęcim 21 lutego, godzina 20:00

Rywalizacja pierwszej rundy play-off Polskiej Hokej Ligi pomiędzy GKS Katowice a Unią Oświęcim wraca do Spodka. W pojedynku do czterech zwycięstw jest remis 1:1.

Zapowiadało się, że po pierwszym wygranym spotkaniu 8:3 z Unią, wicemistrzowie Polski łatwo wygrają w drugim starciu. Jednak mecz w Oświęcimiu miał zupełnie inny przebieg. Choć hokeiści GKS-u dłużej utrzymywali się przy krążku i mieli kilka szans, by objąć prowadzenie, to gospodarze otworzyli wynik spotkania. Goście zdołali doprowadzić do remisu w pierwszej tercji, ale kolejne tercje należały już do zawodników Witolda Magiery. Pomimo próby odrabiania strat, GKS Katowice ostatecznie przegrał 2:5.

Katowiczanie będą chcieli zmazać plamę po fatalnym występie w Oświęcimiu i wygrać w trzecim meczu przed własną publicznością. Myślę, że od początku spotkania ruszą na rywali, dlatego stawiam, że wygrają w 1. tercji i w całym meczu po kursie 1.75.

TYPER: Robert Madzia z Superbet