E-portfele. Szybko i bezpiecznie

Przy okazji kolejnych manipulacji przy ustawie hazardowej podnoszą się głosy wśród graczy korzystających z usług internetowych kasyn i bukmacherów. Głosy w temacie bezpieczeństwa ich pieniędzy i anonimowości ich działań.

O legalności gry w internetowych kasynach z poziomu polskiego IP napisano już chyba wszystko i odpowiedź jest jedna – na dwoje babka wróżyła. Nie będziemy tego tematu tym razem rozwijać. Powiemy natomiast jak zapewnić sobie święty spokój.

Pamiętacie historię sprzed dwóch lat, kiedy to pomimo tajemnicy bankowe Służba Celna otrzymała dane graczy bet-at-home? Przeciek wyszedł w banku Pekao, w którym to banku bet-at-home miał konto wykorzystywane do transakcji finansowych z polskimi graczami. Graczy było około 24 tysięcy, kilku z nich chyba nawet zapłaciło jakieś kary. Reszta gra dalej (lub wystraszona nie gra) ze świadomością, że ich dane ktoś przechowuje, być może czekając na lepszy moment.

Jaka była rola bet-et-home w całej tej historii? Jak czytamy na stronie Surebety.pl, organy ścigania otrzymały dostęp do konta bukmachera w wyniku innego postępowania, nie związanego z karaniem graczy. Pozostaje jednak fakt, że bukmacher przez ponad 3 lata od wprowadzenia ustawy hazardowej posiadał rachunek bankowy w Polsce. Działaniem tym świadomie narażał swoich polskich graczy, korzystających z przelewów bankowych, na sankcje karne i/lub skarbowe ze strony polskich urzędów.

Jak się uchronić przed taką sytuacją? Rozwiązanie jest proste, wygodne i w stu procentach legalne. Otóż do transakcji z internetowymi kasynami nie używamy osobistego konta w polskim banku, lecz tzw. e-portfela. Na rynku mamy dwa największe – Skrill i Neteller.

Skrill i Neteller w zeszłym roku połączyły siły i są praktycznie jednym bytem, niemniej pewne różnice między nimi występują, przede wszystkim w wysokościach prowizji. Bo jako że to nie są banki tylko „skarbonki”, zarabiają tylko na prowizjach od transakcji i wypłat. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że póki co taniej jest korzystać ze Skrilla.

W trzech słowach – jak korzystać ze Skrilla? Po pierwsze – zakładamy konto. Oczywiście podajemy swoje prawdziwe dane, nie boimy się jednak, że jakiś kolejny Kapica się do nich dorwie. Skrill to nasz bank zagraniczny, gdzie macki polskich ciekawskich nie sięgają.

Jak już założymy konto, musimy je zweryfikować. W tym celu wysyłamy skan dowodu a także odbywamy krótką rozmowę telefoniczną – od niedawna możemy ze Skrillem porozmawiać po polsku. Ostatnim etapem jest uzyskanie karty płatniczej Skrill. Po założeniu konta przyjdzie w przeciągu tygodnia na podany przez nas adres. Kosztuje to około 10€ a nasza karta będzie ważna przez 3 lata. Z karty korzystamy jak z każdej innej – płacimy w sklepie, wypłacamy z bankomatu czy używamy w internecie jak kredytową, podając jej numer itd.

Naszą kartę możemy zasilić przelewem z naszego banku – do czego mamy święte prawo. Możemy też zasilić ją pieniędzmi wygranymi w internetowym kasynie – co jest dużo bardziej przyjemne i czego Wam jak najczęściej życzymy!

Konto w Skrill zakładamy klikając TUTAJ lub, jak kto woli, wyszukując sobie Skrill w Google.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *