Betsson z dobrymi wynikami za Q3

Grupa Betsson odnotowała wzrost przychodów o 21% rok do roku w trzecim kwartale 2018 roku, powołując się na połączenie „ulepszeń produktu i bardziej wydajnych wydatków marketingowych”.

Przychody Grupy za kwartał wyniosły 1 426,8 mln SEK (121 mln GBP). Zysk EBITDA wzrósł również w tym kwartale, o 49% do 4453,5 mln SEK (36 mln GBP).

„Kontynuujemy realizację planu, który obejmuje szereg ulepszeń produktów i technologii, dodatkowe usprawnienia i koncentrację na kluczowych rynkach. Czwarty kwartał zaczął się od dziennych przychodów wyższych niż średnie dzienne przychody za cały czwarty kwartał ubiegłego roku „

powiedział CEO Betsson, Pontus Lindwal

Przychody z zakładów sportowych wzrosły o 23% r / r do 338,9 miliona SEK (28,8 miliona funtów), a firma przypisała to działaniom podczas Mistrzostw Świata FIFA. Przychody z kasyn online wzrosły o 22%, do kwoty 1666,3 mln SEK (90,8 mln GBP).

Europa Zachodnia nadal była silnym motorem napędowym dla biznesu, przy przychodach z trzeciego kwartału w wysokości 42,6 mln SEK (38 mln GBP), co stanowi wzrost o 26% rok do roku. Krajowy rynek Betssona w krajach skandynawskich zanotował wzrost przychodów o 19% rok do roku, a przychody z trzeciego kwartału wzrosły do ​​688,2 milionów SEK (56,9 miliona GBP).

Betsson był jednym z 55 operatorów operatorów ubiegających się o licencję na działalność na szwedzkim rynku, który ponownie podlegał regulacjom, i potwierdził, że spodziewa się, że wydatki na marketing „wzrosną wraz z wprowadzeniem licencji gier online w Szwecji”.

Lindwall powiedział także, że firma pozostaje zaangażowana w rozszerzanie swojej działalności w Holandii, mimo że jej spółka zależna Corona otrzymała w sierpniu grzywnę w wysokości 300 000 euro od holenderskich organów nadzoru za oferowanie egaming bez holenderskiej licencji.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Archiwa